Hlava Tělo Nohy Ocas Velikost Barva Držení těla Diskvalifikace Žebříček bodů

Obecný vzhled amerického buldoka:
Americký buldok je silný, atletický, středně velký pes těžké váhy. Lehký na svých nohách, pohybuje se se silou a determinací, dávající dojem rychlosti, síly a hbitosti. Je ostražitý a zvědavý. Je nebojácný a nezastrašitelný bez toho, aby byl lhostejný či agresivní. Na první dojem působí jako velký atletický buldok, ne silný teriér.

Hlava:
Celkový tvar hlavy je krabicovitý. Lebka by měla být veliká a čtvercovitá. Vršek je plochý, ale pokryt silnými svaly. Mezi očima by měla být silná rýha. Přechod mezi čelem a čenichem by měl být náhlý a ostrý. Čenich je také čtvercovitý a ve tvaru krabice. Měl by být hluboký, široký a ukazovat sílu. Čenich by měl zabírat 35 – 40% celkové délky hlavy. Skus by měl být takový, aby spodní čelist byla mírně předsunuta. Zuby by měly být veliké a silné. Oči by měli být hnědé, kulaté a daleko od sebe. Uši by mohli být zdvižené nebo volně visící, nerozlišují se. Je možném, že jsou polozdvižené. Čenich byl měl mít velké otevřené nozdry černé barvy.
chyby:
Slabě vypadající nebo úzká hlava. Zúžení hlavy vedoucí k jejímu rozštěpení. Nadmíru vystouplé zuby tak, že jsou vidět i při zavřené tlamě. Dvě modré oči. Růžový čenich by neměl být brán v úvahu.

Tělo:
Tělo by mělo být robustní a plné síly. Americký buldok je široký pes, ale tato šířka by neměla být přeháněna, hlavně na přehlídkách. Hrudník by měl být hluboký, s dobrými žebry. Záda jsou krátká a velice silná, mezi ledvinami by měl být svalový hřeben, který by měl dávat pružnost a sílu zadní části těla. Rovná záda jsou přijatelná, ale není to ideální typ. Bříško by mělo být trošku zastrčené. Krk by měl odpovídat tělu – kratší, ale ne přehnaně, silný a plný síly. Krk je místo, v kterém je síla psa používána proti nepříteli a tak musí být dostatečně dlouhý k silnému pohybu, dostatečně krátký k projevení své síly a dostatečně svalnatý k dosažení vítězství. Ramena by měla být široká a velice svalnatá.
chyby:
Každá slabost či nadměrná velikost. Slabá prohnutá záda nebo záda, která se snižují směrem k ocasu psa. Am. buldok je pracovní pes, a tak nedostatek síly nebo čilosti je velká chyby. Nadměrná velikost jakékoli části těla am. buldoka by snižovala výsledky a schopnosti práce a neměla by být tolerována.

Nohy:
Přední a zadní nohy by měli být brány dohromady, protože musí být vyvážené. Zadní nohy am. buldoka my měli být velice svalnaté, ale ne tak široké jako záda. Měli by být mírně zakřivené a rovnoběžné. Přední nohy by měli být rovné a svalnaté.
chyby:
Každá známka slabosti. Nohy, které by se podobaly nohám kravským. Přední nohy by neměly směřovat ani ven ani dovnitř. Někteří am. buldoci mohou být širocí v hrudníku, což ovlivňuje kolena psa. Tato kolena směřují ven, když je pes v pohybu, ale není-li pes v pohybu, kolena by neměla směřovat nikam. Rovná kolena nebo nadměrné zakřivení jako u něm. ovčáka je také chyba.

Ocas:
Ocas by měl být dostatečně dlouhý, aby dosáhl k stehenním částem zadních nohou nebo kousek za ně. Měl by být silný během pohybu a rozrušení. Měl by být zakončen polovičním zakroucením, které by mělo být viditelné, je-li ocas nad zády.
chyby:
Krátký nebo rovný ocas bez zakroucení na konci. Ocas nesmí být useknut.

Velikost:
Americký buldok byl chován na práci, ne pro psí přehlídky, takže je velký rozdíl mezi velikostmi psů. Psi mohou být vysocí od 55,8 – 71 cm. Fenky jsou menší asi od 43,2 – 66 cm. Pes byl měl vážit od 41 kg do 61 kg. Váha by měla být v proporci s výškou. Pes vážící 41 kg by měl být 55,8 m vysoký. Pes vysoký 68,9 nebo 71 cm by měl vážit spíš 61 kg.Ideální pes by byl asi 63,5 cm vysoký a vážil by 54 kg. Tyto váhy jsou pro dobře svalnatého psa. Am. buldok je pracovní pes a samotná velikost nehraje žádnou roli. Dobře vypadající pes se 49,5 kg je lepší než špatně vypadající pes s 58 kg. Ale tento typ teriéra není obvyklý v chovu a neměl by být brán v úvahu. Jestliže je pes v pořádku, je lepší mít psa velkého než malého.
chyby:
Jakákoliv odchylka od vyžadované velikosti. Stupeň chyby vzhledem ke stupni odchylky. Psi vypadající jako teriéři nejsou bráni v úvahu.

Barva:
Nejlepší barva je alespoň z 50% bílá s barevnými skvrnami. Celý bílý pes je také přijatelný, ale musíte se ujistit, že tito psi nemají sluchové potíže. Barevné skvrny mohou mít jakýkoliv odstín strakaté nebo hnědé (červená, žlutá, žlutohnědá, světlehnědá).Převládající barva o základní bílé závisí na výběru.
chyby:
Černá, černá a světlehnědá, žlutohnědá s černou maskou. Žlutohnědá je přijatelná, není-li černá maska.

Srst:
Krátká, tvrdá, lesklá. V srsti se odráží celkové zdraví a tak by měla být čistá a jasná.

Držení těla:
Americký buldok by se měl pohybovat s rychlostí, silou a hbitostí. Krok by měl mít jistý a zadní nohy by měli pohánět psa dopředu, ne ho stahovat dozadu. V zadních nohách by měla být pevná činnost kolen. Všechny končetiny by se měli pohybovat ve směru pohybu. Přední nohy se nepřekřižují, ani by neměly létat do stran během pohybu. Zadní nohy se nebudou pohybovat do oblouku, ale rovně v přímé čáře se směrem pohybu. Krok bude moderovaný, ani dlouhý ani nepravidelný jako krok dobrmana Pilschnera.
chyby:
Každá odchylka od zmíněných údajů.

DISKVALIFIKACE:
Dogs under 75 pounds, betches under 60 pounds. Black, black-and-tan, black-and-liver, merle, and fawn with a black mask. Dogs with less than two normal testicles. Cropped ears. Docked tails.

vzhled Velikost Hlava Tělo Nohy Držení těla Barva Ocas Srst Celkem
20 15 15 15 10 10 5 5 5 100